درباره

مقدمه
درباره نسرین سعیدی فریدنسرین سعیدی فرید متولد تهران هستم. متاهل هستم و دو فرزند بسیار خوب دارم و خدا را بابت این نعمت شاکرم.
علیرغم داشتن دو فرزند، در سال ۱۳۸۶ وارد دانشگاه شدم و با اینکه دیپلم ریاضی بودم ترجیح دادم در رشته علوم تربیتی با گرایش مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی تحصیل کنم.
در پایان ۴ سال تحصیل موفق شدم با معدل ۱۹٫۴۴ به عنوان دانشجوی ممتاز فارغ‌التحصیل شوم. در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۰ نیز در رشته‌ی کارشناسی ارشد مدیرت آموزشی واحد علوم تحقیقات تهران ثبت‌نام کردم.
در سال ۱۳۹۲ موفق شدم با پایان‌نامه‌ی «تاثیر آموزش هوش هیجانی بر شادی مادران دانش آموزان ابتدایی» با نمره کامل و به عنوان دانشجوی ممتاز فارغ‌التحصیل شوم.

 

 

آموزش و مشاوره
برای کار پایان‌نامه‌ام احتیاج به مدرسی داشتم که در زمینه‌ی هوش هیجانی اطلاعاتی داشته باشد که بتوانم آموزش مادرها را آغاز نمایم و همین سرآغاز راهی شد که خودم به عنوان مدرس هوش هیجانی شروع به کار کنم.

پس از گذراندن دوره‌های هوش هیجانی در مرکز مشاوره دانشگاه تهران، آموزش مادران را از دبستان روح‌الله خودم آغاز کردم. همچنین دوره‌های مربیگری مهارت‌های زندگی بزرگ‌سال و کودک و نوجوان را نیز در مرکز مشاوره دانشگاه تهران گذرانده‌ام.

از سال ۱۳۹۲ به طور حرفه‌ای درباره هوش هیجانی تحقیق و پژوهش می‌کنم که حاصل این تلاش‌ها تالیف کتاب «رویکردهای هوش هیجانی» و برگزاری کارگاه‌های متعدد آموزشی است.

فعالیت‌های ورزشی
سال‌ها مربی رسمی هندبال و شنا بوده‌ام و سال گذشته به عنوان مدیر تیم بانوان تاسیسات دریایی تهران انتخاب شدم که خوشبختانه بعد از حدود ۱۰ سال این تیم موفق شد که عنوان قهرمانی ایران را به دست بیاورد. در بهمن‌ماه سال گذشته نیز نائب رئیس بانوان هیئت هندبال استان تهران بوده‌ام.

درعین‌حال، ندای درونی من مرا به فعالیت بیشتر در زمینه‌ی هوش هیجانی ترغیب می‌کند. به همین دلیل به شکل داوطلبانه فعالیت‌های ورزشی را کمتر کرده‌ام که هرچه بیشتر دراین‌باره مطالعه و به جامعه خدمت کنم تا اینکه به این نتیجه رسیدم که آموزش هوش هیجانی را برای تمامی رده‌های سنی داشته باشم.

سخن پایانی
در جامعه‌ی ما اطلاعات عمومی راجع به هوش هیجانی بسیار کم است و متاسفانه افراد تحصیل‌کرده هم کمتر درباره‌ی ای‌کیو (EQ) اطلاعی دارند. این در حالی است که هوش هیجانی در سال ۱۹۹۰ در ایالات متحده توسط دنیل گلمن مطرح شده است، ولی پس از گذشت سه دهه هنوز در جامعه‌ی ما یک موضوع ناشناخته و جدید محسوب می‌شود.
با فعالیت‌هایی که من و مدرسان ارجمند دیگر در حوزه هوش هیجانی انجام می‌دهیم امیدواریم که هر چه زودتر افراد جامعه‌ی ما و خصوصا مادران نازنین به اهمیت هوش هیجانی برای تربیت فرزندان خود و همچنین برای بهتر شدن روابطشان پی ببرند. برای تماس با من، طرح سوال و درخواست آموزش و مشاوره لطفا با من تماس بگیرید.

نسرین سعیدی فرید
مدرس دوره‌های هوش هیجانی
تابستان ۱۳۹۷

تمام حقوق برای نسرین سعیدی فرید محفوظ است 2018 © | پشتیبانی و راه‌اندازی کاویانی آنلاین